Saxifraga cz

Úvod

Vítáme Vás na našich stránkách

Pěstujeme mnoho zajímavých rostlin. Specializujeme se na rostliny vhodné pro skalku, suťoviště, koryto nebo hajní partii. Můžete si zde vybrat skalničky, drobné cibuloviny i zakrslé dřeviny. Orientujeme se hlavně na vzácnější rostliny, které nejsou běžně v nabídce. Naší specialitou jsou mj. saxifragy sekce Porfhyrion, drobné lýkovce nebo kosatce sekce Oncocyclus a Juno.

Nabízené rostliny nikde nenakupujeme, vše jsou naše výpěstky, resp. přebytky, a to jen v malých počtech kusů. Rostliny pěstujeme z řízků, resp. ze semen či oddělků, a to klasickým způsobem v zemině, která vyhovuje konkrétní rostlině (ne v rašelinovém pěstebním substrátu). Rostliny jsou k dispozici v kontejnerech velikosti 7, 9, případně 12 cm. Ceny rostlin odpovídají obvyklému českému standardu s ohledem na stáří, vzácnost, velikost a obtížnost pěstování dané rostliny.

Orientační ceny rostlin:

Saxifragy: 40-60 Kč

Skalničky: 35-45 Kč, velmi vzácné nebo mimořádně narostlé rostliny 60-100 Kč

Dřeviny: 50-150 Kč

Cibuloviny: 35-75 Kč, velmi vzácné nebo mimořádně narostlé 75-120 Kč

Irisy ze sekce Juno, Oncocyclus či Regelia: 75-350 Kč

Rostliny prodáváme na základě potvrzených telefonických objednávek, resp. objednávek zaslaných a potvrzených e-mailem. Součástí potvrzené objednávky je cena daných rostlin. Výdej objednaných rostlin osobně. V době pandemie před zahradou, jinak je možná s převzetím rostlin návštěva zahrady. Zasílání rostlin poštou jsme zrušili.

Informace o nabízených rostlinách naleznete pod odkazem Prodej rostlin.

Adresu našeho zahradnictví s orientačním plánkem naleznete naleznete v Kontaktech.

Věříme, že Vás námi nabízené rostliny potěší!

Copyright © 2013
Zahradnictví U sv.Jana
(Nepomuckého)
All rights reserved
Dnes je 21. 07. 2024.
Svátek má: Vítězslav
MAPA STRÁNEK